Kadıköyde Curva Tribün Hayali

Bilende bilmeyende , görende görmeyende sürekli “efsane maraton” geri gelsin , özledik , neydi o eski günler diye debelenir durur fakat o zamanların tamamını olmasada son 2-3 sezonunu yaşıyan biri olarak söylüyorum gerçekten efsaneydik , ama artık o efsanenin o günkü şekli ile dönebilmesi ninde pek bir imkanı yok..

İmkansızmı? tabiki değil : Mevcud maraton üstün ortasında yer alan 3 bloğun (D E F) tribün gruplarına verilmesi ve fiyatınında makul bir rakama çekilmesi bir ihtimal Fenerbahçe stadını o eski ihtişamlı günlerine geri götürebilir.. Yanlız başımızda AY var olduğu sürece stadın en rahat maç izlenebilecek yerini 2bin liradan satmak varken tribün gruplarına hesaplı olacak şekilde verirmi tabiki hayır .

Peki şu durumda biz ne yapabiliriz . Birkere şu anki olduğumuz yer olan Maraton üst A ve B bloklar ile bu iş kesinlikle yürümez , gelen rakip tribün bile neredeyse nerde olduğumuzu bilmiyor. Maç öncesi Maraton futbolcuları çağırıyor futbolcular telsim tribüne gidiyor vs vs ..

Yıllardır hayalini kurarım kale arkalarının birinin alt katından 4-5 bin kişi ile tribün yapmayı. Dana önce denendi diyor bazı arkadaşlar fakat 300-400 kişilik denemeler oldu keşke o denemeler olmasaydı çünkü olmadı denilerek alt katlar her zaman es geçildi unutuldu ..

Bu alt kat fikri azınlıkta olsa birçok kişinin her zaman aklının bir köşesindeydi , taki uefa kupası finalinin stadımızda oynandığı güne kadar . Elin Werder Bremenlisi migros tribüne girdi ve sanki 10 senedir orada tribün yapıyormuşçasına direk alt kata konuşlandı .. İşte bu maçtan sonra aklının köşesinde dahi alt katta tribün yapılabilirmi düşüncesi olmayan kişiler Telekom alta geçsek süper olur düşüncemizi desteklemeye başladı ..

Önümüzdeki sene için Telekom alt kata geçilecek söyletileri dolaşıyor ortalıkta , lakin bizdeki mesele sadece Telekomun alt katına geçmeklede bitmiyor . Bizdeki bu grupçuluk , adamcılık vs olayları bitmediği sürece telekom altta 10 numarada tribün yapsan sonraki sene kopup gidecekler olacaktır .. O yüzden samimi bir toplantı yapılarak(küsenlerin,kavga edilenlerin tümünün ne yapmışlarsa tamamen unutularak) tüm gruplar ciddi ciddi yalandan değil gerçekten Telekom alta davet edilmeli ..

Kimsenin kimseye gider yapmadığı , bağırın ulan seslerinin azaldığı , grup isminin değilde FENERBAHÇE nin isminin ön planda olduğu , sette 25 kişi değilde 1-2 kişinin olduğu(ayrıca hakeden kişilerin) , her bir köşesinden bayraklar sallanan , pankartlarla gelin gibi süslenmiş bir Curva tribünü hayalimiz inş bu sene gerçekleşecek ..

Reklamlar

5 Responses to Kadıköyde Curva Tribün Hayali

 1. kimsenin gider yapmadığı bir tribün yoktur sanırım
  15 yaşında çocuklar gider yapıyorsa büyüklerine o tribünde büyük sorun vardır.
  curva tribünde benim hayalim ama en önemlisi bu tribünü yaparken kimse önplana çıkmayacak.
  ne birisi ben liderim diyecek ne de gider yapılacak.

 2. yk74 dedi ki:

  Kale arkası, alt kat… Curva için ideal ve Fenerbahçe tribünü için son şanstır. Ancak kimse korkudan Gfb yi sorgulamıyor. Gfb nin bu yapısı ile kale arkası alta gelmesi Curva değil ancak kargaşa oluşturur. Sette 7-8 kişi, arabesk tezahüratlar, liderlerine yönelik tezahüratlar, rakip takıma insan hakları evrensel beyannamesi çerçevesinde saygı, rakip tribün liderleri ile maddi, manevi, cemaatci, inanç temelli dostluklar… Fenerbahçe tribünlerini Aziz Yıldırım bu kadar kolay bitirdiyse bunda en az onun kadar başarılı olan Gfb dir. Gfb tribünün başındaki mahalle baskısıdır. içinde Curva için uygun zihniyetler vardır ama azdır. Çoğunluk reisçi, abici tebaadır. Gfb bu yapısı ile varken Curva olmaz. Olsaydı deplasmanlarda olurdu ancak görüyoruz ol-mu-yor. Fenerbahçe tribünlerinde köklü bir idari değişiklik lazım. Elbette bir lider gerekir. Ancak bu lider tribünün lideri olmalıdır. Tribüne getirdiği 3-5 semtin, cemaatin, hemşehrilerinin, çocukluk arkadaşlarının ve rakip tribünlerin değil.

  • asimyildirim dedi ki:

   @yk74

   tüm söylediklerinde haklısın . dediğim gibi mesele bu sene telsim alta geçmek değil geçilecek olsa herkez geçicek zaten . mesele seneye o gelenlerin kombinelerini yenilemeleri , kaçan olursa bu tribün biter. Biter derken bu mantalite devam ettiği sürece biter ..

 3. asimyıldırım:bende reiscilikten kastetmiştim aslında.birileri ben en büyüğüm demeyecek. herkes eşit sonuçta..

  yk74’ün söyledikleride çok anlamlı..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: