Yeni başlayanlar için Tribün :)

Aslolan deplasman tribünüdür, kucağına düştüğümüz endüstriyel futbola rağmen hala amatör ruhunu koruyan taraftar kesiminin buluştuğu yerdir deplasman tribünü.ayrı bir zevk, ayrı bir tutkudur salt başarıya odaklanmamış cefakar bünyeler için.futbol tutkusunun, taraftarlığın uç noktasıdır.dolayısıyla tribün kültürü deplasmandan başlar.bunu bilin öyle başlayın.

-deplasmanın can alıcı noktalarından biri kıyafettir.gerektiğinde kamufle olunabilecek şekilde giyinilmelidir,renginizi belli etmemeniz gereken durumlara düşebilirsiniz.atkı olmazsa olmazdır, candır, ciğerdir, maç biletinden sonra yanınıza almanız gereken ikinci şeydir.

-otobüs için yanınızda kitap, mp3 çalar gibi şeyler götüreyim demeyin.amacınız otobüste vakit geçsinse, o vakit su gibi geçer korkmayın.

-otobüste eğlenceli vakit geçireyim istiyorsanız arka sıralara yakın oturun.hemen öyle en arka sıraya oturayım deme, daha yenisin haddini bil.

-alkol olayının bokunu çıkarmayın, zira alkollü olduğunuzu farkeden bir polisin biletinizi yırtıp sizi stada almama hakkı vardır,50 promil üstü yasaktır.

-otobüste futbolun teknik-taktik kısmı muhabbetlerine girmeyin.bu tür şeyler pek konuşulmaz yolculukta.

-deplasman gidilen şehre girmeden önceki son molanın sonunda otobüse bindiğinizde kesinlikle koridor tarafına oturmaya çalışın, şehrin girişinde veya içinde taşlanma riski fazladır, kafayı gözü yarma ihtimalini azaltırsınız.

-şehre girip stad etrafına geldiğinizde tayfadan kopmayın, birlikte hareket edin.asıl sinyalcilik kısımları yeni başlamaktadır çünkü.

-stada girmeden önce yanınıza bir şişe su alın.çakmağınız varsa ayakkabınızın içine atın.bozuk paralar cüzdanınızda güvendedir, stada sokmazlar diye hepsine çekirdek almaya kalkmayın.içeri girmeden önce karnınızı bir güzel doyurun ki stadda ekmeğin içinde köfte adıyla satılan şeylere talim etmeyin.

-stada geldiğinizde o şehirde yaşayan ve deplasman tribününe gelen taraftarlar turnikelerin önünde uzun bir kuyruk oluşturmuşlardır bile.sıraya en arkadan girecek haliniz yok, bi şekilde araya kaynamaya bakın.

-eğer meşale veya fotoğraf makineniz varsa ekmek arasında stada sokabilirsiniz dert etmeyin.

-maç biletlerini saklayıp koleksiyon yapmayı düşünüyorsanız polise bileti ucundan yırtmasını söyleyin ki bilet ortasından yırtılmış ve tanınmayacak hale gelmesin.

-stada girildiğinde asıl tayfadan kopmayın, maç saatini beklerken yapılan tezahüratlara çok fazla eşlik etmeyin, az sigara için, sesi kısmayın.

-tribünde tanımadığınız adamlara gider yapmaya kalkmayın, taşşaklısına denk gelme ihtimaliniz fazladır, öyle yaşlı başlı diyip geçtiğiniz adamlar eski abilerden biri olabilir, akıllı durun.

-mümkün mertebe maç içi tezahuratlarda susmayın.maçı izlemeye dalmayın kafanızda her an davul tokmağı patlayabilir.sesiniz kısılsa bile en azından ağzınızı oynatın.

-devre arasına 2-3 dakika kala tuvalete doğru sıvışın ki kalabalığa kalmayın.sıcak bi şeyler için boğazınız kendine gelsin.

-maç bitiminde en az yarım saat staddan dışarı bırakılmayacaksınız buna hazırlıklı olun.

-maçtan sonra birader bi el at da şu pankartı toplayalım diyen olursa yanaşmayın, gıcık bi iştir.

-dönüş yolunda rahat uyumak için otobüsün ön taraflarında bi yer bulun kendinize.

-her dakikasının tadını çıkarın.öğrenciyseniz mezun olunca işten, güçten ; bekarsanız evlenince çoluk çocuktan fırsat bulup da deplasmana gidemeyeceğinizi bilin.

Alıntıdır
http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=yeni+ba%C5%9Flayanlar+i%C3%A7in+trib%C3%BCn/%40nopnog

Reklamlar

One Response to Yeni başlayanlar için Tribün :)

  1. Engin Öz dedi ki:

    Ağzınıza sağlık hakkatten harfiyen doğru tespitler….

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: